Powrót wiosny cz.2

Wiosna na działce i w ogrodzie

Kolejne wiosenne widoki z działki – na początek wszędobylska rogownica. Ta wytrzymała, dość ekspansywna roślina wygląda zjawiskowo gdy kwitnie, zwłaszcza w dużych ilościach. Mała kępka z dzisiejszych zdjęć przeszła przez płot od sąsiada, ale mam też całkowicie „własne” zbiorowiska. Na pewno dostanie miejsce na Truskawkowej, ale muszę jej pilnować, łatwo zagłusza inne rośliny. Następnie kolejne białości – oczka w trawie, czyli kwiaty poziomek i stokrotka. Stokrotek pierwotnie na działce nie było wcale, pojawiły się dopiero po kilkukrotnym koszeniu. Nadal jest ich mało, zdecydowanie wolą krótkie, miejskie trawniki. W przeciwieństwie do fiołków polnych, które upodobały sobie szczególnie warzywnik. Dalej przegląd kwitnień – floks szydlasty od sąsiadki, kupiona na targu skalnica, jeden z goździków i aksamitki. Na koniec motyl który podobnie jak fiołki, upodobał sobie warzywnik i bronił dzielnie swojej miejscówki przed większymi pobratymcami.
kwiaty rogownicy
kwiaty poziomki
kwiaty stokrotki
kwiat fiołka polnego
kwiaty floksa szydlastego
kwiaty skalnicy
goździki
kwiaty aksamitki
motyl na ziemi

  • Och ja już chcę wiosny! Tych ślicznych kwiatków.! U mnie jest masa stokrotek w trawniku. Jak kwitną to tworzą biały kobierzec. Jest wtedy bardzo romantycznie:) Koszone wytwarzają, krótkie odnóżki kwiatowe i nie ma sposobu aby je skosić. Ale to nam nie przeszkadza, wręcz przeciwnie:)

    • Stokrotki właśnie lubią krótkie trawniki – też chętnie je ugoszczę kiedy założę już trawnik:) Wiesz że można kupić ich nasiona i wysiać je na trawniku?:D

Instagram SpisBlog
Facebook