Listopad

To była ostatnia listopadowa wizyta na działce – tej grudniowej nie jestem do końca pewna, więc równie dobrze mogła być ostatnią aż do wiosny. Pożyjemy, zobaczymy. Jednocześnie to ostatnie bieżące zdjęcia, kolejnym opublikowanym postem będzie kalendarium, a potem przejdziemy do wspomnień. A trochę się ich uzbierało, bo dopiero od sierpnia publikuję naprawdę regularnie, co dwa dni. Mam nadzieję, że tak już zostanie i kilkutygodniowe przerwy należą do przeszłości.

W ogrodzie przywitały mnie kotki czekające na swoich opiekunów i na śniadanie. Dobrze widzieć że wszystkie nadal żyją i mają się nieźle, na zdjęciach są co prawda tylko dwa, widziałam jednak całą czwórkę – rudzielec i bury trzymają się zawsze z tyłu. Dalej ostatnie widoki z działki: gorczyca wysiana jako poplon jest niewielka, ale lepsza taka, niż żadna. Była siana trochę za późno, jeśli jednak zima będzie się ociągać tak jak w latach poprzednich, powinna zdążyć urosnąć. Na końcu ostatnie chryzantemy i koniec kwitnienia aksamitki-samosiejki, jeżeli nasiona zdołają dojrzeć pewnie znów znajdę małe roślinki w trawie. 
2
3
4
5
6
7
8
9
10

  • Cudne kotki, widać, że odżywione. Szkoda tylko, że nie mają do kogo się przytulić…ale najważniejsze, że mają co jeść. Zdjęcia usypiających kwiatów są śliczne. Widać już koniec wegetacji.
    Gdy leżałam w szpitalu, rozmawiałam z sąsiadką z” łoża boleści”, o poplonach. Kobieta wiejska znająca się na rzeczy powiedziała mi abym nie wysiewała gorczycy ani pszenicy na poplon. Tylko łubin lub peluszkę, bo najwięcej wiążą azotu, a po przekopaniu szybko się rozkładaja… W przyszłym roku tak zrobię, w tym roku nic nie zrobiłam:)
    Pozdrawiam serdecznie, troszkę się rozpisałam:))))

    • Kotki mogą się poprzytulać trochę do tej Pani która się nimi opiekuje, zwłaszcza te dwa lubią siedzieć na kolanach – ale na pewno tyle czułości co kanapowce nie mają…
      A widzisz, mnie pewien Pan gorąco polecał gorczycę którą sam stosuje;) A znowu niektórzy zniechęcali do łubinu, podobno trudno go przekopać. Wiem jednak, że każdy gatunek ma swoje zastosowanie, oraz plusy i minusy. Gorczyca, kiedy już trochę podrośnie potrafi świetnie dusić chwasty dookoła siebie, przy pełnej perzu glebie to ogromny plus.

Instagram SpisBlog
Facebook