Jesienne motyle

Ostatnio staram się pokazywać tylko rośliny z Truskawkowej, nie z działek sąsiadów, tym razem jednak zrobię wyjątek. Motyli taniec na dużej dalii aż prosił się o uwagę. Rusałka pawik jest w tym roku dużo częstszym widokiem niż w poprzednim, podczas gdy innych motyli widuję zdecydowanie mniej. Taniec na dalii oraz kolejne ujęcie motyla odpoczywającego w trawie zrobiłam jednego dnia. Następne jest wcześniejsze, pokazywałam już podobne, jednak dołączam je do kompilacji mimo to. Owad odpoczywał wśród gałązek dzikiej róży podczas wietrznego, chłodnego dnia, nic sobie nie robiąc z aparatu. Kolejne zdjęcia zrobiłam podczas tej samej wizyty co początkowe, na rabatce przed domkiem. Dwa motylki nie chciały być zgodne, przeganiały się nawzajem, aż został tylko jeden. „Pawich oczek” widziałam zdecydowanie więcej, głównie na działkach sąsiadów, niestety zbyt daleko by zrobić zdjęcie.
2
3
4
5
6
7
8

 • Piękne te pierwsz kadry. Jak ja uwielbiam motyle! 😊

  • RedFuchsia

   Dziękuję – i ja je lubię, uwielbiam też je fotografować:)

  • Dziękuję:) Też je bardzo lubię, a szczególnie je fotografować

 • Anika_IC

  Masz rację. Od końcówki lata najwięcej jest rusałek pawików, choć i admirały się zdarzają. Dobrze, że są (za jakiś czas ukryją się, by przezimować), bo ciągle stanowią ozdobę coraz rzadziej spotykanych już kwiatów. Mnie również najbardziej podoba się pierwsze zdjęcie – takie kolorowe i letnie. Pozdrawiam 🙂

  • Dziękuję:) Admirałów więcej widziałam wcześniej, latem, natomiast rok temu najwięcej pokazało się ich jesienią – ciągnęły do opadłych śliwek których w tym roku nie ma.

 • Ale cudne zdjęcia motyli. Szczególnie fascynująca jest ta grupka rusałek:) Ale fajnie udało i się je uchwycić. Motyle to także mój ulubiony temat:)

  • Dziękuję:) One najpierw przeganiały się nawzajem, potem chyba uznały że to strata czasu i właśnie wtedy miałam okazję zrobić zdjęcia

Instagram SpisBlog
Facebook