Egzotyka na działce

Rajski ptak wylądował, czyli: zakwitła kanna. Długo myślałam, że zakup kłącza był złym pomysłem, a przynajmniej spóźnionym. Jednak najpierw pojawiły się liście, później pęd kwiatowy, a na końcu zachwycające, intensywnie czerwone kwiaty. Mam teraz ogromną nadzieję, że uda się roślinę przechować w nieco za ciepłej do tego celu piwnicy… Jeśli tak, to kto wie czy nie dokupię jej koleżanek o innych kolorach kwiatów lub liści.
2

3
4
 5
6

  • Ela

    Przepiękna !!!
    Pozdrawiam serdecznie !

  • :)))

  • o, jak dobrze. Szukałam bloga o ogrodzie i chyba pozostanę tu na dłużej.Czy możesz coś więcej powiedzieć o tym cudzie? Od pewnego czasu mam ogród i prawdę mówiąc, jeszcze jest dziewiczy. Chciałabym posadzić masę lawendy, bo kocham, ale te kwiaty są niesamowite. Są trudne w pielęgnacji? I kiedy sadzić? Pozdrawiam serdecznie

  • Dziękuję i bardzo mi miło:) Kłącza kanny kupiłam pod koniec maja na bazarku i wtedy też ją posadziłam – myślałam, że to za późno, ale dała radę, po prostu zakwitła trochę później. Kłącza można wsadzić najpierw do doniczki, pozwolić im podrosnąć, a po majowych przymrozkach wysadzić do gruntu. Wykopać je należy przed pierwszymi przymrozkami, a więc pod koniec września, na początku października. Lubią ciepło i są żarłoczne, moja rośnie przy południowej ścianie domku więc ma mnóstwo słońca i jest dobrze osłonięta. Jeśli nie przeszkadza Ci coroczne wkopywanie i wykopywanie to polecam, kwiaty są przepiękne:) Na początek wybierz tę klasyczną odmianę z czerwonymi kwiatami i zielonymi liśćmi, jest najłatwiejsza w pielęgnacji.

Instagram SpisBlog
Facebook