Najpiękniejsza pora roku

Zdjęcia trochę opóźnione, bo chwilę zajęła mi obróbka, ale mimo wszystko tegoroczne, wiosenne, majowe. Plany ogrodnicze tej wiosny niestety w większej części pokrzyżowała pogoda oraz zdrowie, dopiero niedawno zaczęłam nadrabiać. Sporo nasion roślin jednorocznych nie wysiałam, ale patrząc na to, jak wschodzą te, które trafiły do ziemi może to i lepiej, zimny, deszczowy kwiecień nie zrobił dobrze siewkom. Co nieco wysieję jeszcze w najbliższych dniach, a resztę nasion przetrzymam do przyszłego roku – nie ma gwarancji, że wykiełkują, ale wolę zaryzykować.
2
Po tym niezbyt optymistycznym wstępie czas na coś przyjemniejszego. Mimo ograniczenia planów, działka i tak jest dużo bardziej kolorowa niż rok temu. Dużo więcej kwitnie, część roślin po odchwaszczeniu i nawiezieniu nabrała chęci do życia. Kępa niezapominajek to „tubylec”, rośnie sobie na zadrzewionej części działki. W tym roku uniknęła koszenia i pokazała, jaka jest ładna:)
3
Chwasty też rosną – zdjęcia zrobione jeszcze przed koszeniem, stąd morze zieleni w tle. Ten żółty chwast trafił do bukietu i całkiem nieźle się sprawdzał w roli kwiatka ciętego:) Mleczy jest niestety coraz więcej, kiedy wypadły wysokie chwasty te niższe dostały szansę rozwoju.
4
Poziomki się nie poddają, gdzieniegdzie uchowały się całkiem spore egzemplarze i kwitną w najlepsze. Ciekawe czy będą owoce?
5
Prezent od sąsiadki pięknie przezimował, rozrósł się i postanowił zakwitnąć. To większa kępka, mam jeszcze drugą mniejszą w innym miejscu. To chyba floks szydlasty?
6 7
Młode liście orzecha są naprawdę śliczne. Uwielbiają go ptaki, podczas każdej wizyty słyszę jakiegoś śpiewającego gościa. Drugim ulubionym drzewem jest sosna sąsiadów tuż przy granicy działki – ptaków zazwyczaj nie widać, ale za to jak dobrze je słychać:)
8
Trochę nieostre zdjęcia bardzo ruchliwych motylich gości – ten drugi to chyba raczej ćma dzienna, maleńka i bardzo ruchliwa, co chwilę trzepotała skrzydełkami. Zatrzymała się na moment by odpocząć w wysokiej trawie, wtedy udało się cyknąć fotę:
9 10

Instagram SpisBlog
Facebook