Zaczynamy sezon!

Nareszcie! Pierwszy wyjazd na działkę, o dzień opóźniony, bo pogoda nie dopisała. Za bramą ogrodu przywitał mnie znajomy widok bardzo długiej alejki, nadal w brązach i przytłumionych zieleniach. Wiosna przychodzi bardzo nieśmiało, jednak po dotarciu na działkę wyróżniała się maleńka plamka koloru – pojedynczy krokus.

krokus
wiosenne kwiaty

Ogólne widoki nie przedstawiają się zbyt ciekawie, drzewa w dalszym ciągu stoją uśpione. Gdyby nie kolorowe plamy krokusów u sąsiadów, wczorajsze widoki niczym by się nie różniły od tych z ostatniej zeszłorocznej wizyty, w połowie listopada. Jedynie suchych liści jest mniej i na rabatach zniknęły wszelkie ślady tych kilku roślin wieloletnich, jakie posadziłam latem. Ciekawe ile z nich przetrwało?

działka wiosną
wiosna
nagie drzewa

Okazało się, że nie wszystkie irysy poszły na rabatkę. Ten pokazał się po wycięciu mirabelkowych chaszczy, trzy inne rosną koło jednego z młodszych drzew owocowych. Muszę je jak najszybciej przesadzić, zanim zostaną skoszone.

irysy

Zastanawiam się, czy to roślina ogrodowa czy chwast… Tak czy inaczej, ma całkiem ładne, ciemne listki. (edit: jednak chwast, to bluszczyk kurdybanek)

bluszczyk
chwasty wiosną

Kilka roślin już się pokazało, natomiast rozchodniki dzielnie przetrwały zimę. Kępa z przedostatniego zdjęcia jest czasem przydeptywana, ale mimo to trzyma się nieźle.

liście roślin
rozchodnik
liście rozchodnika
Instagram SpisBlog
Facebook