Żywe złoto

Podobnie jak na drugim blogu, tak i tutaj staram się zdjęciami rozświetlić zimę. A tak po cichu – bez możliwości dotarcia na działkę po prostu nie mam zimowych zdjęć. Cofamy się więc w czasie do najpiękniejszego momentu minionej jesieni, w dodatku do jednego z niewielu słonecznych dni. Jest co wspominać, jesień 2016 była wyjątkowo kolorowa, szkoda tylko że zabrakło słońca by móc to w pełni docenić.

liście brzozy

Latem zrobiłam pojedyncze zdjęcie brzozie rosnącej przed bramą ogrodu, jesienią sfotografowałam to samo drzewo powtórnie. Drzewo, a raczej kilka gałązek z pięknymi, zmieniającymi już kolory liśćmi.

sumak

Pod brzozą z poprzednich zdjęć rośnie sumak, jedna z najpiękniej wyglądających jesienią roślin. Nisko stojące słońce dodatkowo podkreśliło jego urodę, po prostu grzechem byłoby nie uwiecznić tej pięknej żółtej barwy.

sumak octowiec jesienią
jesień

Natomiast to takie zdjęcie na próbę… Patrząc z perspektywy czasu, mogłam zrobić więcej zdjęć klonom rosnącym po obu stronach drogi, były takie piękne… Zostało tylko jedno ujęcie z przejeżdżającą koparką, reszta do nadrobienia w przyszłym roku.

pojazd
Instagram SpisBlog
Facebook