Ścieżka cz.2

Zima nadal trzyma – wczorajsze poszukiwania wiosny zakończyły się fiaskiem. Fakt, powiało ciepłem, śnieg się rozpuścił, tylko gdzieniegdzie pozostały smętne resztki, ale ziemia pod warstwą błota jest zmarznięta, a rośliny nadal śpią. Jedynie ptaki śpiewają coraz głośniej, można zamknąć oczy i wyobrazić sobie zieleń… Kolejny raz wracamy więc do poprzedniego lata, kiedy trasa na działkę była najciekawsza. Stara czerwona porzeczka jednego z sąsiadów wyglądała prześlicznie obsypana czerwonymi koralikami owoców.
2
W stosunku do milinu mam sprzeczne uczucia: z jednej strony jest naprawdę piękny, nawet kiedy nie kwitnie to całkiem ładna roślina. Kwiaty mają jednak dość specyficzny zapach… Uwielbiają je pszczoły oraz muchy, kręciła się ich cała masa. Na zdjęciu powyżej udało mi się nawet złapać lądującą pszczołę:)
3 4
Liliowiec w najpopularniejszym wydaniu – te pomarańczowe są najodporniejsze, niestraszna im susza i upał. A do tego to bardzo plenne i długowieczne rośliny, chociaż przed zasadzeniem warto poczytać o danej odmianie, np. kwitnące na czerwono i purpurowo są bardziej wrażliwe na słońce.
5
Hortensja z gościem, jak ciastko z kremem i wisienką na czubku:)
6
Złotlin i jego pojedynczy kwiatuszek – nie jest to pora kwitnienia tej rośliny, ale ale kilka pomponików potrafi pojawić się nawet jesienią.
7
Róże w dwóch wydaniach, ta różowa jest bardzo popularną odmianą pnącą, widziałam ją na niejednym płocie.
8 9
Wcześnie kwitnąca dalia, prawdopodobnie pierwsza w sezonie.
10

Instagram SpisBlog
Facebook