Przez płot cz.1

Czy zwykła łąka może zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Mogą wyrosnąć na niej niespotykane rośliny, pogoda spłata figla (wtedy jednak mówimy raczej o zaskakującym niebie), a czasem pojawią się nieoczekiwani goście. Tych najdziwniejszych, spotkanych na trawniku pod oleśnickim zamkiem jeszcze pokażę na drugim blogu, ci zza działkowego płotu może nie tak niecodzienni – ale kiedy podnosisz głowę i napotykasz spojrzenie krowy, to masz prawo być zaskoczonym.

jesień

Koniec końców, okazało się że łąka za ogrodem działkowym jest wynajmowana jako pastwisko, czasami zwierzęta są nieco dalej, czasami tuż przy płocie. Nie mogłam się powstrzymać, musiałam zrobić zdjęcia, chociaż z daleka, by nie drażnić modeli widokiem obcego. Akurat wtedy na niebie pojawiło się trochę słońca i błękitu, tylko na kilka minut. Skłębione, ciężkie od deszczu chmury stanowiły wspaniałe tło, a czasem główny element fotografii.

krowy

Nie jestem pewna co jest na ostatnim zdjęciu – zaciekawił mnie pas żywej czerwieni, ale niestety, znajdował się po drugiej stronie torów kolejowych. Prawdopodobnie to jakieś krzewy, być może hodowane celowo. Dopiero jesienią ujawniły swą obecność, przez resztę sezonu niczym się nie wyróżniały, ot, jeden z wielu elementów krajobrazu.

krowy na pastwisku
zwierzęta na pastwisku
zwierzęta
koń
krajobraz
rośliny
Instagram SpisBlog
Facebook